• Tituly
 • Regiony
 • Předměty
 • O portálu
 • Online mapa
 • Přidat vlastní obsah
 • E-shop
 • Aktuality

  Nová školní nástěnná mapa světa – státy a území

  21. 11. 2023 | Populární administrativní mapu světa u nás nyní naleznete v novém kabátě s upravenou grafikou a aktualizovaným obsahem pod novým názvem Svět – státy a území. Mapa je nově doplněna přehledným zobrazením hustoty zalidnění světa a upraveným výřezem samotné Evropy.... více..

  Interaktivní atlasy nově i v online čtečce

  23. 10. 2023 | Všechny naše interaktivní atlasy jsou nově dostupné i v online čtečce Flexibooks. https://online.flexibooks.cz/ Můžete si je tak prohlížet kdykoliv a kdekoliv, bez nutnosti stahování a instalace programu. Vše potřebné se dočtete tady https://flexibooks.cz/jak-cist-online Pokud... více..

  Ocenění pro sadu ukrajinských map

  1. 6. 2023 | Už jsme se vám chlubili oceněním Mapa roku 2022 pro Ilustrovaný atlas světa pro malé cestovatele, ale ještě o kousek větší radost nám udělalo, že si odborná komise ČKS všimla našich kartografických výukových pomůcek pro ukrajinské děti. Nejraději bychom samozřejmě, aby... více..

  Ocenění Mapa roku 2022 pro Ilustrovaný atlas světa!

  5. 5. 2023 | Anička a Kryštof nevěří vlastním očím! Když sepisovali své poznatky z cesty po světě, ani je nenapadlo, že by za to mohli dostat nějaké ocenění. Už samotná nominace v soutěži Mapa roku je potěšila. A včera se dozvěděli, že odborná komise České kartografické... více..

  Příruční vlastivědná mapa v novém vydání

  27. 4. 2023 | Naši vlastivědnou mapu jistě znáte. Kromě významných měst, řek, pohoří a silniční sítě na mapě najdete i důležité kulturní, přírodní či technické památky, včetně ilustrací. Navíc v příruční verzi jde o ideální přehlednou mapu na stůl, nástěnku či pro žáky... více..

  Vyzdobte si školu nástěnnými mapami

  17. 4. 2023 | Máme pro vás novinku! Ze školních map jsme pro vás připravili několik balíčků map se stejným tématem a designem, a to za velmi výhodnou cenu! Vybírat můžete ze sad map zeměpisných i dějepisných. A dokonce můžete zakoupit i kompletní sadu všech našich zeměpisných... více..

  Rozšiřujeme řady spolupracujících učitelů pro tvorbu map a atlasů

  27. 3. 2023 | Zapojte se do tvorby našich map a vytvářejte spolu s námi mapy a atlasy školám na míru.  Pokud vám záleží na tom, z čeho učíte, budeme rádi, když se zapojíte do tvorby kartografických didaktických pomůcek pro školy. koho hledáme: nadšence pro inovace ve vzdělávání... více..

  Školní nástěnná mapa světa v novém vydání

  7. 2. 2023 | Oblíbenou fyzickou mapu světa pro školy vám přinášíme v novém, přehlednějším a upraveném kabátě. Poslouží tak nejen jako skvělá školní pomůcka, ale i jako vkusná a praktická ozdoba školní učebny nebo chodby. Tuto i ostatní školní nástěnné mapy zakoupíte na... více..

  Nové vydání administrativní mapy Česka pro školy

  21. 12. 2022 | Zejména do školních učeben jsme připravili nové vydání nástěnné administrativní mapy Česka. Aktualizovaná, přehledná mapa s novým odlehčeným vzhledem bude praktickým doplňkem při vyučování, ale i vkusnou výzdobou kanceláře. Tuto i ostatní nástěnné mapy zakoupíte na... více..

  Atlas pro nejmenší zákazníky je na světě!

  16. 11. 2022 | S velkou radostí vám představujeme náš zcela nový atlas pro naše nejmenší zákazníky: Ilustrovaný atlas světa pro malé cestovatele. Pokud chcete seznámit svého předškoláka či malého školáka srozumitelnou a poutavou formou se světem,... více..

  Politická mapa světa v ukrajinštině ke stažení

  12. 10. 2022 | Mrzí nás (a taky hrozně štve), že válka stále ještě není u konce, tak i nadále přemýšlíme, jak v aktuální situaci pomoci. Přidáváme tedy další mapu ze Žákovského atlasu ke stažení zdarma v česko-ukrajinské verzi. Mapa je k dispozici ke stažení zde a věříme, že... více..

  3D reliéfní mapa Česka mapou roku!

  17. 6. 2022 | Hlásíme, že máme důvod k radosti! Naše 3D reliéfní mapa Česka zvítězila v soutěži Mapa roku 2021 vyhlašované Českou kartografickou společností v kategorii mapové produkty pro školy. Ocenění si moc vážíme a České kartografické společnosti velice děkujeme. Co vy? Už... více..

  Střípky ze Světa knihy 2022

  14. 6. 2022 | Nezastihli jste nás na Světu knihy? Nevadí, zrekapitulujeme vám vše, o co jste přišli, abyste o to nepřišli :). Veletržní sleva vám sice utekla, ale všechny školní tituly si i nadále můžete zakoupit na našem e-shopu s 10% slevou. V rámci akce „Chystáme školy na... více..

  Nový katalog školních produktů

  1. 6. 2022 | Školní rok se blíží ke konci, a tak hlásíme, že jsme pro vás připravili katalog školních produktů pro nový školní rok 2022/2023. Najdete v něm naši kompletní nabídku pro školy, včetně všech novinek. Tak si honem zkontrolujte, zda jste nějakou z nich nepropásli. Všechny... více..

  Česko-ukrajinský atlas nejen do školních lavic

  10. 5. 2022 | Jak víte, snažíme se v Kartografii pomáhat školám se zapojením ukrajinských dětí do výuky. Připravili jsme mimo jiné na portálu www.skolnimapy.cz elektronické verze map Česka a Evropy v češtině a ukrajinštině ke stažení zdarma. Na základě vašich ohlasů však víme, že ne... více..

  K balíčku Žákovského atlasu a Pracovního sešitu vytištěná Učitelská příručka zdarma

  27. 4. 2022 | Jak víte, připravili jsme pro vás Učitelskou příručku k Žákovskému atlasu, kterou si můžete v elektronické podobě zdarma stáhnout. Ideálně nám k ní podat i zpětnou vazbu, jak moc vám při práci s atlasem pomáhá, abychom mohli příručku upravit do ještě více... více..

  Nové vydání Stručného přehledu českých dějin

  26. 4. 2022 | Chcete si oživit základní události českých dějin, ale nebaví vás hledat ve velkých encyklopediích? Ideální řešení je mít po ruce naše České dějiny – stručný přehled Zde se dozvíte v kostce vše potřebné a budete stále v obraze. Tuto publikaci i další dějepisné... více..

  Soutěž o nástěnnou mapu Ukrajiny

  21. 4. 2022 | Jak víte, vydali jsme novou oboustrannou nástěnnou mapu Ukrajiny. A pokud ji doma či ve škole ještě nemáte, můžete si o ni zasoutěžit! Otázka není nijak složitá. Víte, jak se nazývá nejvyšší hora Ukrajiny? Pokud ano, napište nám její správné jméno. Soutěží se pouze o... více..

  Nástěnná a příruční mapa Ukrajiny

  19. 4. 2022 | Vážení zákazníci a pedagogové, snažili jsme se reagovat na vaši poptávku a připravili pro vás unikátní oboustrannou nástěnnou mapu Ukrajiny. Mapa nabízí obecně zeměpisný obsah, na jedné straně v českém jazyce a na druhé straně stejné území v ukrajinštině. Mapa je... více..

  Vytváříme síť spolupracujících učitelů

  12. 4. 2022 | Vážení vyučující, jak víte, naše nakladatelství připravuje řadu mapových produktů pro školy. Rádi bychom ale naši stávající nabídku vyvíjeli, a to jak přidáváním nových titulů, tak inovováním těch stávajících. Cílem je, aby výsledné školní pomůcky co nejvíce... více..

  Starší

  Aktuality

  Nová školní nástěnná mapa světa – státy a území

  21. 11. 2023
  Populární administrativní mapu světa u nás nyní naleznete v novém kabátě s upravenou grafikou a aktualizovaným obsahem pod novým názvem Svět – státy a území. Mapa je nově... více..

  Interaktivní atlasy nově i v online čtečce

  23. 10. 2023
  Všechny naše interaktivní atlasy jsou nově dostupné i v online čtečce Flexibooks. https://online.flexibooks.cz/ Můžete si je tak prohlížet kdykoliv a kdekoliv, bez nutnosti stahování a... více..