• Tituly
 • Regiony
 • Předměty
 • O portálu
 • Online mapa
 • Přidat vlastní obsah
 • E-shop
 • Aktuality

  Rozšiřujeme řady spolupracujících učitelů pro tvorbu map a atlasů

  27. 3. 2023 | Zapojte se do tvorby našich map a vytvářejte spolu s námi mapy a atlasy školám na míru.  Pokud vám záleží na tom, z čeho učíte, budeme rádi, když se zapojíte do tvorby kartografických didaktických pomůcek pro školy. koho hledáme: nadšence pro inovace ve vzdělávání... více..

  Školní nástěnná mapa světa v novém vydání

  7. 2. 2023 | Oblíbenou fyzickou mapu světa pro školy vám přinášíme v novém, přehlednějším a upraveném kabátě. Poslouží tak nejen jako skvělá školní pomůcka, ale i jako vkusná a praktická ozdoba školní učebny nebo chodby. Tuto i ostatní školní nástěnné mapy zakoupíte na... více..

  Nové vydání administrativní mapy Česka pro školy

  21. 12. 2022 | Zejména do školních učeben jsme připravili nové vydání nástěnné administrativní mapy Česka. Aktualizovaná, přehledná mapa s novým odlehčeným vzhledem bude praktickým doplňkem při vyučování, ale i vkusnou výzdobou kanceláře. Tuto i ostatní nástěnné mapy zakoupíte na... více..

  Atlas pro nejmenší zákazníky je na světě!

  16. 11. 2022 | S velkou radostí vám představujeme náš zcela nový atlas pro naše nejmenší zákazníky: Ilustrovaný atlas světa pro malé cestovatele. Pokud chcete seznámit svého předškoláka či malého školáka srozumitelnou a poutavou formou se světem,... více..

  Politická mapa světa v ukrajinštině ke stažení

  12. 10. 2022 | Mrzí nás (a taky hrozně štve), že válka stále ještě není u konce, tak i nadále přemýšlíme, jak v aktuální situaci pomoci. Přidáváme tedy další mapu ze Žákovského atlasu ke stažení zdarma v česko-ukrajinské verzi. Mapa je k dispozici ke stažení zde a věříme, že... více..

  3D reliéfní mapa Česka mapou roku!

  17. 6. 2022 | Hlásíme, že máme důvod k radosti! Naše 3D reliéfní mapa Česka zvítězila v soutěži Mapa roku 2021 vyhlašované Českou kartografickou společností v kategorii mapové produkty pro školy. Ocenění si moc vážíme a České kartografické společnosti velice děkujeme. Co vy? Už... více..

  Střípky ze Světa knihy 2022

  14. 6. 2022 | Nezastihli jste nás na Světu knihy? Nevadí, zrekapitulujeme vám vše, o co jste přišli, abyste o to nepřišli :). Veletržní sleva vám sice utekla, ale všechny školní tituly si i nadále můžete zakoupit na našem e-shopu s 10% slevou. V rámci akce „Chystáme školy na... více..

  Nový katalog školních produktů

  1. 6. 2022 | Školní rok se blíží ke konci, a tak hlásíme, že jsme pro vás připravili katalog školních produktů pro nový školní rok 2022/2023. Najdete v něm naši kompletní nabídku pro školy, včetně všech novinek. Tak si honem zkontrolujte, zda jste nějakou z nich nepropásli. Všechny... více..

  Česko-ukrajinský atlas nejen do školních lavic

  10. 5. 2022 | Jak víte, snažíme se v Kartografii pomáhat školám se zapojením ukrajinských dětí do výuky. Připravili jsme mimo jiné na portálu www.skolnimapy.cz elektronické verze map Česka a Evropy v češtině a ukrajinštině ke stažení zdarma. Na základě vašich ohlasů však víme, že ne... více..

  K balíčku Žákovského atlasu a Pracovního sešitu vytištěná Učitelská příručka zdarma

  27. 4. 2022 | Jak víte, připravili jsme pro vás Učitelskou příručku k Žákovskému atlasu, kterou si můžete v elektronické podobě zdarma stáhnout. Ideálně nám k ní podat i zpětnou vazbu, jak moc vám při práci s atlasem pomáhá, abychom mohli příručku upravit do ještě více... více..

  Nové vydání Stručného přehledu českých dějin

  26. 4. 2022 | Chcete si oživit základní události českých dějin, ale nebaví vás hledat ve velkých encyklopediích? Ideální řešení je mít po ruce naše České dějiny – stručný přehled Zde se dozvíte v kostce vše potřebné a budete stále v obraze. Tuto publikaci i další dějepisné... více..

  Soutěž o nástěnnou mapu Ukrajiny

  21. 4. 2022 | Jak víte, vydali jsme novou oboustrannou nástěnnou mapu Ukrajiny. A pokud ji doma či ve škole ještě nemáte, můžete si o ni zasoutěžit! Otázka není nijak složitá. Víte, jak se nazývá nejvyšší hora Ukrajiny? Pokud ano, napište nám její správné jméno. Soutěží se pouze o... více..

  Nástěnná a příruční mapa Ukrajiny

  19. 4. 2022 | Vážení zákazníci a pedagogové, snažili jsme se reagovat na vaši poptávku a připravili pro vás unikátní oboustrannou nástěnnou mapu Ukrajiny. Mapa nabízí obecně zeměpisný obsah, na jedné straně v českém jazyce a na druhé straně stejné území v ukrajinštině. Mapa je... více..

  Vytváříme síť spolupracujících učitelů

  12. 4. 2022 | Vážení vyučující, jak víte, naše nakladatelství připravuje řadu mapových produktů pro školy. Rádi bychom ale naši stávající nabídku vyvíjeli, a to jak přidáváním nových titulů, tak inovováním těch stávajících. Cílem je, aby výsledné školní pomůcky co nejvíce... více..

  Učitelská příručka k Žákovskému atlasu k vašim připomínkám

  29. 3. 2022 | Vážení vyučující, jsme velice rádi, že jste si našli cestu k Žákovskému atlasu a jeho Pracovnímu sešitu. Rozhodli jsme se k nim pro vás připravit i Učitelskou příručku, jejíž první vydání si můžete zdarma stáhnout zde. Cílem aktuálně vydané Učitelské příručky je... více..

  Mapy Evropy v ukrajinštině a češtině ke stažení

  23. 3. 2022 | Máte ve své škole nějaké děti z Ukrajiny? Pokud ano, věříme, že by vám mohly pomoci mapy Evropy ze Žákovského atlasu, které jsme pro ukrajinské děti připravili v jejich rodném jazyce a v češtině. Mapy jsou k dispozici ke stažení zde. a věříme, že nejen ve školách... více..

  Žákovský atlas v interaktivní verzi

  2. 3. 2022 | Je to konečně tu! Žákovský atlas v interaktivní verzi. Hlásíme, že nyní si můžete zakoupit náš Žákovský atlas nově i v interaktivní verzi pro čtečky Flexibooks. Interaktivní verze obsahuje vše, co její tištěná předloha, a navíc mnoho multimediálních prvků,... více..

  Nové vydání nástěnné mapy Česka – reliéf a povrch

  22. 2. 2022 | Máme pro vás nové vydání nástěnné mapy Česko – reliéf a povrch. Od předchozího vydání se hodně liší tím, že chybí doprovodné mapy, ale hlavní mapa tím získala na větší přehlednosti. Najdete v ní vyznačené geomorfologické členění a nově i nejvyšší vrcholy... více..

  Jedinečná sleva 20 % na nástěnné mapy EU

  17. 2. 2022 | Chystáte výzdobu školy či učebny na české předsednictví v Radě EU? Pak máme pro vás jedinečnou nabídku. U příležitosti chystaného českého předsednictví jsme se rozhodli nabízet nástěnnou mapu EU se speciální slevou 20 % . Tuto slevu najdete pouze na našem e-shopu a za... více..

  Vlastivědné mapy s novou schvalovací doložkou

  14. 2. 2022 | Vážení a milí zákazníci, s radostí oznamujeme, že Vlastivědné mapy pro 1. stupeň ZŠ znovu získaly schvalovací doložku Ministerstva školství s platností na 6 let, tedy až do roku 2028! Tento soubor map, stejně jako další atlasy a mapy vhodné pro výuku, zakoupíte na... více..

  Starší

  Aktuality

  Rozšiřujeme řady spolupracujících učitelů pro tvorbu map a atlasů

  27. 3. 2023
  Zapojte se do tvorby našich map a vytvářejte spolu s námi mapy a atlasy školám na míru.  Pokud vám záleží na tom, z čeho učíte, budeme rádi, když se zapojíte do tvorby... více..

  Školní nástěnná mapa světa v novém vydání

  7. 2. 2023
  Oblíbenou fyzickou mapu světa pro školy vám přinášíme v novém, přehlednějším a upraveném kabátě. Poslouží tak nejen jako skvělá školní pomůcka, ale i jako vkusná a... více..